X
تبلیغات
*کلاس درس * عمومی - طـــ ــــرح درس
جواهربازار
نوشته شده توسط :

طرح درس كتاب رياضي جدید اول ابتدايي

براي دانلود فايل هر طرح درس، روي عنوان مربوطه كليك نماييد.

دانلود

طرح درس مربوط به صفحه 2 كتاب رياضي جدید اول ابتدايي

منبع : منبع: گروه ریاضی دفتر تالیف وکتب درسی



:: موضوعات مرتبط: طـــ ــــرح درس
تاریخ انتشار : پنجشنبه بیست و یکم مهر 1390 |
نوشته شده توسط :
دانلود طرح درس کتاب ریاضی جدید کلاس اول ابتدایی

 

این طرح درس مربوط به تم یا نگاره ی یک ( اول ) کتاب ریاضی چاپ جدید ۱۳۹۰ هست

 

برای دانلود طرح درس ریاضی  کلاس اول چاپ جدید ۱۳۹۰ روی لینک زیر کلیک کنید

 

طرح درس مربوط به نگاره 1 كتاب رياضي اول ابتدايي



:: موضوعات مرتبط: طـــ ــــرح درس
تاریخ انتشار : چهارشنبه بیستم مهر 1390 |
نوشته شده توسط :

طرح درس سالانه علوم تجربي کلاس اول ابتدايي براي سال تحصيلي 91-90

همانطور که همه مي دانيد يکي از موارد مورد نياز براي هر معلمي قبل از رفتن به سر کلاس داشتن  طرح درس است. در ميان انواع طرح درسها ُ طرح درس سالانه جايگگگاه مهمي دارد.

يک طرح درس سالانه چارچوب فعاليتهاي يک سال آموزشي آن معلم را نشان ميدهد کار معلم را بسيار آسان مي کند. طرح درس سالانه براي هر درس و هر کلاسي مي تواند مفيد باشد.

در اين پست يک نمونه طرح درس سالانه درس علوم تجربي که براي اموزگاران اول ابتدايي تهيه شده قرار دادم که توسط بکي از همکاران اماده شده.

توجه: اين طرح درس براي سال تحصيلي ۹۰-۸۹ تهيه شده و فقط و براي الگو برداري و آشنا شدن با طرح درس سالانه است.

براي مشاهده طرح درس سالانه به ادامه مطلب مراجعه کنيد



:: موضوعات مرتبط: طـــ ــــرح درس
تاریخ انتشار : دوشنبه بیست و یکم شهریور 1390 |
نوشته شده توسط :
یکی از مهم ترین چیزهاایی که یک معلم برای رفتن سرکلاس لازم داره داشتن طرح درس هست. خوب بعضی از همکاران به خاطر داشتن تجربه کافی این طرح درس را در ذهن خود دارند.بعضی هم قبل از رفتن سر کلاس این طرح درس رو برای خودشون اماده میکنند. یک معلم بدون داشتن طرح درس سر کلاس نمی تواند به درستی درس بدهد و دانش اموزان را گیج می کند.در یک طرح درس خلاصه و چکیده ی مطلبی که معلم در آن روز برای درس مشخص تدریس کند وجود دارد.طرح درس هر معلم با معلم دیگری ممکن است فرق بکند. هر معلمی برای رفتن به سر کلاس و تدریس یک طرح درس دارد. بنابر این طرح درسهای مختلفی وجو د دارد.
به نظر من بهترین طرح درس ، طرح درسی هست که بر اساس فعالیتها معلم و دانش اموز تهیه شده باشه. فکر می کنم این گونه طرح درسها بهترین طرح درسها باشه.
در این پست برای دوستان طرح درسهایی اماده کردم. این طرح درسها از درسهای مختلف و از کتابهای مختالف و همچنین پایه های مختلف هست. در جدول زیر بعضی از طرح درسها رو گذاشتم. یادمان باشد که این طرح درسها فقط نمونه است و ممکن است اشتباهاتی داشته باشد. حتما ما رو از اشتباهاتش با خبر کنید.
برای دانلود طرح درس روی لینک (دانلود کنید) که در جلوی اون طرح درس وجود داره کلیک کنید.
 .بعضی از طرح درسهای پارسال و امسال خودم رو  هم قرار دادم.
همه طرح درسها در محیط ورد هست.
اگه مشکلی بود حتما در قسمت نظرات اعلام کنید. 
طرح درسهای موجود در جدول : طرح درس بخوانیم و بنویسیم دوم ابتدایی         
طرح درس ریاضی اول ابتدایی موضوع ( جمع)
 طرح درس ریاضی اول ابتدایی موضوع ( تفریق)
          طرح درس تعلیمات اجتماعی سوم ابتدایی            
طرح درس هدیه های آسمانی پنجم ابتدایی
طرح درس ریاضی دوم ابتدایی ( جمع )
طرح درس علوم تجربی سوم ابتدایی
طرح درس بخوانیم و بنویسیم چهارم ابتدایی
طرح درس بخونیم و بنویسیم پنجم ابتدایی
طرح درس تربیت بدنی
 
                      نظر هم یادتون نره

 طرح درس

 دانلود  

 طرح درس

 دانلود

طرح درس بخوانیم وبنویسیم دوم

 دانلود کنید

 طرح درس ریاضی اول جمع

 دانلود کنید

 طرح درس اجتماعی سوم

 دانلود کنید

 طرح درس هدیه های اسمانی پنجم

 دانلود کنید

 طرح درس ریاضی دوم( جمع)

 دانلود کنید

 طرح درس ریاضی اول (تفریق ) 

 دانلودکنید

 طرح درس علوم سوم

 دانلود کنید

 طرح درس تربیت بدنی

 دانلود کنید

 طرح درس بخوانیم چهارم

 دانلود کنید

 طرح درس  بخوانیم پنجم

 دانلود کنید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



:: موضوعات مرتبط: طـــ ــــرح درس
تاریخ انتشار : شنبه یازدهم تیر 1390 |
نوشته شده توسط :

  

نمونه طرح درس تربيت بدني

مشخصات كلي

شماره طرح درس:                      مجري:                    مدت اجرا:         موضوع:آموزشي پنجه ي واليبال

نام درس: تربيت بدني                 تاريخ اجرا:              محل اجرا:                           كلاس:

اهداف

اهداف كلي

آموزش پنجه ي واليبال

شناختي

توضيح در مورد رشته ي واليبال (نشان دادن مهارت پنجه و استفاده از اين مهارت در موقعيتهاي مختلف و محاسن .

رواني- حركتي

نشان دادن مهارت پنجه.

عاطفي

علاقمند نمودن دانش آموزان به يادگيري اين مهارت با توجه به محاسن آن در ايجاد روحيه ي همكاري با ساير بازيكنان

آمادگي سازماني

حضور و غياب تعويض لباس بازديد از فضاي آموزشي ( حياط مدرسه) و اطمينان پيدا كردن از ايمن بودن امكانات وسايل مورد استفاده.

آماده سازي (گرم كردن)

عمومي

شامل ( راه رفتن دويدن نرم- كشش گرم كردن تمامي مفاصل و عضلات بدن بويژه عضلات بزرگ

تخصصي

شامل ( گرم كردن عضلات كمر بند شانه و پاها)

مراحل اجرا

مرور مطالب قبلي

در اين مرحله با توجه به اينكه دانش آموزان گرم كرده اند بسيار سريع به مطالب قبلي كه در ارتباط با آشنايي با توپ و مناطق 6 گانه زمين واليبال بوده اشاره مي شود.

آموزش مهارت

شكل مهارت را نشان مي دهيم* ايستادن پاها به اندازه ي عرض شانه بازويك پا به اندازه ي نصف طول كفش جلوتر قرار مي گيرد. زانوها كمي خم مي شود . دستها ابتدا بصورت آزاد در حاليكه از آرنج خم شده در كنار بدن قرار دارد* حالت انگشتان دستها شصت در زير و بقيه ي انگشتان بحالت راحت در مقابل يكديگر و با فاصله ي تقريبي قطر يك توپ واليبال قرار دارند به شكلي كه انگشتان شصت و سبابه ي دو دست يك مثلث را مي سازند . ارسال توپ از مقابل پيشاني با بند اول و دوم انگشتان دست و استفاده از مچ دست و باز شدن زاويه ي آرنج بصورت قوس.

تمرين

بازي

هر دو نفر در مقابل يكديگر قرار گرفته و آموزش مهارت پاس پنجه را انجام مي دهند. با نظارت دبير مربوطه اين تمرين مي تواند در مرحله ي پيشرفته بصورت نشسته ، روي شكم خوابيده ، پاس پشت نيز انجام گيرد با توجه به سطح كلاس.

بازگشت به حالت اوليه

در اين مرحله بايد ضربان قلب و تعداد تنفس كاهش يابد.

با آرام راه رفتن و حركات كششي انجام گرفته و در حين انجام حركات تذكرات بهداشتي و موارد خاص را متذكر مي شويم.

 



:: موضوعات مرتبط: طـــ ــــرح درس
تاریخ انتشار : یکشنبه بیست و سوم آبان 1389 |
نوشته شده توسط :

طرح درس روزانه

                نام درس : بخوانيم بنويسيم                شماره ي درس : درس اول              عنوان درس : الهي             پايه : پنجم                زمان : 50 دقيقه

       تعداد دانش آموزان : 26نفر        نام معلم : 

 

اهداف درس

1)      تقويت روحيه نيايش و دعا كردن           2) آشنايي با تحميديه و توجه به آغاز كارها با نام الهي

3)      آشنايي با برخي نكات زباني                  4)  توانايي خواندن متن با تلفظ صحيح

5)      تقويت روحيه ي مشاركت و همياري

وسايل لازم

كارت كلمات _ كتاب درسي

روش تدريس

همياري و مشاركت ، بحث و گفت وگو ، توضيحي

زمان

سلام و احوال پرسي ، حضور و غياب ، دقت در وضع جسمي دانش آموزان

5 دقيقه

 

 

 

گروه بندي

فعاليت معلم

فعاليت دانش آموز

 

قبلاَ كلمه هاي« مهربان- بخشنده- آفريننده- خالق يكتا- كريم- حكيم ستّار-صمد-احد-قادر» را كه از صفات خداوند است روي كارت ها مي نويسيم وسپس بين دانش آموزان تقسيم مي نماييم.

هريك از دانش آموزان يك كارت بر مي دارد.

5 دقيقه

 

ايجاد انگيزه براي ورود به  درس

1- شعر پايان درس را مي خوانيم.

2- از دانش آموزان مي خواهيم با توجه به شعري كه خوانده شدو با توجه به كلمه ي مربوط به گروه خود با هم فكر كنند و با آن يك جمله بسازند.

3- به طور تصادفي از چند گروه مي خواهيم جمله ي خود را براي كلاس بخوانند.

1- دانش آموزان خوب گوش مي دهند.

2- دانش آموزان با توجه به كلمه ي مربوط به گروه خود جمله مي سازند.

 

3- دانش آموز منتخب جمله ي خود رابراي كلاس مي خواند.

 

10 دقيقه

قبل از شروع درس

چند سوال از دانش آموزان مي پرسيم، مثل:

الف) چند نعمت از نعمت هاي خدا را نام ببريد.

ب) در برابر نعمت هاي خدا چه وظيفه اي داريم؟

ج) چه كار كنيم تا خدا از ما راضي باشد؟

دانش آموزان با دقت به سؤال گوش مي دهند و به صورت فردي پاسخ مي دهند.

5 دقيقه

 

 

 

ارائه ي درس جديد

1- از دانش آموزان مي خواهيم كتاب « بخوانيم را باز كنند و درس را به صامت خواني كنند.

2- از دانش آموزان مي خواهيم راجع به موضوع درس گفت وگو كنند.

3- از دانش آموزان مي خواهيم هر كلمه را كه در خواندن آن مشكل دارند در گروه خود به مشورت بگذارند.

4- يك بار متن درس را به صورت خطايي مي خوانيم.

5- به صورت تصادفي از چند نفر از دانش آموزان        مي خواهيم سطر بالا يا پايين آن را بخوانند.

1- دانش آموزان كتاب را باز كرده ودرس را صامت خواني      مي كنند.

2- دانش آموزان راجع به محتواي درس گفت و گو مي كنند.

 

3- دانش آموزان نحوه ي تلفظ بعضي از كلمات را از هم        مي پرسند.

4- دانش آموزان به متن درس خوب گوش مي دهند.

5- دانش آموزان با دقت متن را مي خوانند.

 

 

20 دقيقه

 

فعاليت درك ودريافت

1- از همه ي گروها مي خواهيم ابتدا  سوالات درك ودريافت را بخوانند و بعد راجع به پاسخ آنها باهم مشورت كنند.

2- به طور تصادفي از نماينده ي هر گروه مي خواهيم يك سوال را بخواند و به آن پاسخ دهد.

1- دانش آموزان در گروههاي خود سوالات را مي خوانند و       

درباره ي پاسخ آنها با هم گفت وگو مي كنند.

2- نماينده ي هر گروه يك سوال را بلند مي خواند و به آن پاسخ مي دهد.« نظر اعضاي گروه را اعلام مي كند»

 

5 دقيقه



:: موضوعات مرتبط: طـــ ــــرح درس
تاریخ انتشار : سه شنبه یازدهم آبان 1389 |
نوشته شده توسط :
موضوع درس : جغرافیا                         عنوان درس : قاره های جهان                  زمان : 45 دقیقه                                                تعداد دانش  آ موزان :۲۵                   پایه : پنجم                                           نويسنده : الهایی سحر

        هدف کلی :  آشنایی با قاره های جهان، تقویت مهارت های زبانی .

انتظارات آموزشی :

1) آشنایی با نام قاره های مختلف جهان. (شناختی)

2) کشیدن یک نقشه ی کلی از قاره ها و اقیانوس های جهان. (مهارتی)

3) آشنایی با نام اقیانوس های مختلف جهان. (شناختی)

4)کنجکاوی نسبت به استفاده از وسایل کمک آموزشی مربوط به درس مثل کره و نقشه. (گرایشی)

5)علاقه مندی نسبت به کشیدن یک نقشه ی کلی از قاره ها و  اقیانوس های جهان. (گرایشی)

اهداف رفتاری :



:: موضوعات مرتبط: طـــ ــــرح درس
تاریخ انتشار : سه شنبه یازدهم آبان 1389 |
نوشته شده توسط :

تدارك يك جلسه تدريس

شناسنامه طرح درس

مجري :                              كلاس:                              صفحه:

محل اجرا:                          كتاب:                                زمان:

تاريخ اجراء:                        موضوع:                             شماره:

هدف كلي :

1- حيطه دانشي:

2- حيطه نگرشي:

3-حيطه مهارتي:

وسايل آموزشي:

زمان

روش تدريس:

 

نحوه شروع:

 

ارزشيابي تشخيصي:

 

ايجاد انگيزه:

 

نحوه ارائه درس :

 

 

 

 

جمع بندي:

 

ارزشيابي تراكمي ،مجموعي،پاياني :

 

تعيين تكليف:

 



:: موضوعات مرتبط: طـــ ــــرح درس
تاریخ انتشار : جمعه هفتم آبان 1389 |